Hoşgeldiniz ziyaretçi! [ Kayıt Ol | Giriş yap

₺1.00

Rivasol® Organik Solucan Gübresi

  • Adres: Rasim Ergene Caddesi, Mustafa Kemal Paşa Mah. No:145/A Keşan/Edirne
  • İlçe: KEŞAN
  • Şehir: Edirne
  • Ülke: Türkiye
  • Posta Kodu: 22400
  • Telefon: 05072489125
  • Eposta: info@rivasol.com.tr
  • website: https://www.rivasol.com.tr
  • İlan Tarihi: 7 Haziran 2018 03:42
  • İlan Bitiş: 19 Günler, 10 Saatler
22052017201806 (2)

Açıklama

Rivasol® Organik Solucan Gübresi Ürün Açıklaması:

Rivasol® Organik Solucan Gübresi Nedir ?

Rivasol® Solucanların beslenmesi için hazırlanan çeşitli organik atıkların solucanların sindirim sisteminden geçtikten sonraki dışkısına Solucan Gübresi denmektedir.
Rivasol® Bitki gelişimi için gerekli olan Azot, Fosfor, Potasyum gibi macro ve micro bitki besin elementlerini, Humik ve Fulvik Asitleri doğal olarak Bünyesinde Bulundurur.
Rivasol® Hastalık yapıcı parazit , Ot tohumu ve ağır metaller bulundurmaz. KOKUSUZDUR .Toprağın organik madde miktarını Arttırı.
Rivasol® Humuslu yapısı sayesinde % 40 oranında Su tasarufu sağlar.Uygulandıgı bahçe bitkilerinde Ürüne; TAT, LEZZET, AROMA sağlar.
Rivasol® Rivasol® Organik Solucan Gübresi % 20 ila % 60 oranında verim artışı ve 15 güne kadar erkencilik sağlar.
Rivasol® Rivasol® Organik Solucan Gübresi Çim, süs bitkileri, sera sebzeciliği, peyzaj bitkileri, bağlar, meyve bahçelerinde rahatlıkla kullanılabilir.

Rivasol® Organik Solucan Gübresi AVANTAJLARI ;

VERİM AVANTAJI;

Rivasol® Bitkide hızlı büyüme ve erkenciliği sapladığı gibi, oluşabilecek olumsuzluklara karşıda ( Don, Zararlı Mantar ve Bakteri gibi.) Direnç kazanmasını sağlar.
Rivasol® Toprağın mikro elementlerini dengeleyerek bitkinin üretkenliğinde ve Mahsül veriminde %60’şa kadar artış sağlar.
Rivasol® Özellikle Kimyasallarla kirlenmiş, Kuvvetini ve Canlılığını yitirmiş, Yorulmuş toprakların ıslahını sağlar. Bu sauede Kimyevi gübre kullanım ihtiyacı zaman içerisinde azalır.
Rivasol® Asitli, Kumlu Toprakların parçacıklarını birbirine bağladığı gibi ağır killi topraklarda parça bağlılığını gevşeterek gözenekli yapıyı arttırır.
Rivasol® Topraktaki Organik madde miktarını ve Saçaklanmayı Arttırır. Bitkide KÖK gelişimini hızlandırır.
Rivasol® Toprağın Ph’ını düzenler. Bitki tarafından kullanılamayan Fosfor, Potasyum, Demir vb. gibi bitki besin elementlerini Toprakta Çözünür halde getirerek bitki tarafından alımını kolaylaştırır.

MALİYET AVANTAJI;

Rivasol® Topraktaki mikroorganizma faaliyetini Arttırır. Toprağın su tutma kapasitesini artar. % 40’a kadar su tasarrufu sağlar.
Rivasol® Bitkinin hastalıklara karşı direncini arttırır. İçeriğindeki bitki besin maddeleri, macro ve micro elementler, suda yavaş çözülerek bitkinin uzun süre beslenmesini sağlar. gübreleme ihtiyacı zamanla azalır.

ÇEVRE AVANTAJI;

Yabancı ot tohumu İÇERMEZ. %100 ekolojik ve non-toksitir.
Rivasol® Düzenli olarak kullanıldığında topraktaki kimyasal kirliliği büyük ölcüde azaltır.
Rivasol® Rivasol® Organik Solucan Gübresi KOKUSUZDUR.
Rivasol® Toprağın üzerindeki ağır metallerin birikimini azaltır.

Rivasol ® Doğal Solucan Gübresi Tohum Çimlendirme Sıralarında Solucan Gübresi Kullanımı:

Tohumlar çimlenen bir bitkinin hayatının ilk birkaç gününde ihtiyaç duyabileceği tüm gerekli besinleri içermektedir ama bu sürenin sonunda bitki, hayatını devam ettirmek için ortamdaki besinlere bağımlı hale gelir. Açtığınız tohum sırasına biraz solucan gübresi serpin, ardından tohumlarını bırakın, her zamanki gibi tohumları örtün. Yaklaşık ayda bir kez toprağa üstten solucan gübresi ekleyin.

Rivasol ® Doğal Solucan Gübresi Küçük Bitkiler ve Saksılar:

3 hacim toprakla 1 hacim solucan gübresini karıştırın. Her bitki için iki haftada bir toprak üstünden ¼ bardak solucan gübresi verin.

Alternatif uygulama:

Toprak yüzeyine 1 ila 2.5 cm solucan gübresi ekleyin. Normal şekilde sulayın, her 3 ila 4 ayda bir gübrelemeyi aynı şekilde tekrarlayın.

Rivasol ® Doğal Solucan Gübresi Kök Bitkileri (patates, havuç, soğan ve pancar):

Tohum/filiz ekmek için açtığınız sıraların altına ve iki yanına 2.5 cm – 5 cm kalınlığında solucan gübresi uygulayın. Tohumları veya filizleri yerleştirip toprakla örtün. 4 ila 6 haftada bir 0.5 cm kalınlığında solucan gübresiyle yanlardan besleme yapın.

Rivasol ® Doğal Solucan Gübresi Alternatif uygulama:

Toprağı hazırlarken, her 10 m² alan için 2 kg solucan gübresi kullanın. Bitkiler yaklaşık 9-10 cm boya geldiğinde yanlardan beslemeye devam edin, optimum büyüme gerekirse sezon ortasında yine yanlardan besleme yapın.

Rivasol ® Doğal Solucan Gübresi Domates, biber, patlıcan, fasulye, salatalık ve kavun:

4 hacim toprakla 1 hacim solucan gübresini karıştırın. Açılan deliklere solucan gübresiyle hafifçe dolgu yapın, bitkiyi yerleştirip toprağı kapatın. Tomurcuklanmadan sonra her bitkiye ¼ bardak olacak şekilde yanlardan besleme yapın. Normal şekilde sulayın, her 2 ayda bir gübrelemeyi aynı şekilde tekrarlayın.

Rivasol ® Doğal Solucan Gübresi Alternatif uygulama:

Organik t

İlan ID: 2885b187f5592935

Sorun bildir

İsteğiniz işlenirken, lütfen bekleyin....

Bir Cevap Bırakın